Event motoryzacyjny, czyli realizacja nie tylko motoryzacyjnych marzeń cz.2

Event motoryzacyjny czyli realizacja nie tylko motoryzacyjnych marzeń
Event motoryzacyjny czyli realizacja nie tylko motoryzacyjnych marzeń
14 marca 2017

Event motoryzacyjny, czyli realizacja nie tylko motoryzacyjnych marzeń cz.2

W pierwszej części artykułu zaprezentowaliśmy wam kilka pomysłów na wykorzystanie motoryzacji jako świetnego tematu przewodniego dla eventu. Jak już wiecie eventy motoryzacyjne mogą mieć wiele odsłon. Zestawienie Top tematów motoryzacyjnych cz.2 rozpoczynamy od wyjazdu integracyjnego.

Event motoryzacyjny, czyli realizacja nie tylko motoryzacyjnych marzeń cz.2

Motoryzacyjna integracja

Motoryzacja może okazać się ważnym punktem budowanej przez nas koncepcji eventu integracyjnego. Tworząc zadania dla uczestników chętnie sięgamy np. po element jazdy samochodem, która może się odbywać w rzeczywistości lub z wykorzystaniem symulatorów. Ich zaletą jest możliwość wykreowania identycznych dla wszystkich uczestników warunków rywalizacji. Rozwiązanie to zagwarantuje stworzenie warunków fair play. Konkurujące ze sobą grupy bardzo często mają do wykonania zadania polegające na jak najszybszej wymianie koła czy przejechaniu wyznaczonej trasy gokartem napędzanym siłą mięśni. Poszczególne zadania i konkursy pozwalają na zdobycie eventowej gotówki dzięki, której możliwe jest kupienie komponentów pozwalających na zbudowanie bolidu wyścigowego. Zadanie to angażuje wszystkich członków grupy. Dostarcza dużo integracyjnej rozrywki i adrenaliny wynikającej z rywalizacji. Ciekawym rozwiązaniem są gry integracyjne zawierające elementy HSE (health, safety, environment). W trakcie takiego integracyjnego safety day możemy wykorzystać zestaw z symulatorem dachowania, zderzeń i alkogoglami. Dodatkowo troleje, easydrift, test stewarta i konkurs  cofania z przyczepką. Oczywiście świetnie pasują ty jeszcze tematy medyczne oraz pożarowe.

Pokazy, stunt i kaskaderzy

Organizując gale, bankiety i premiery często sięgamy po rozwiązania, które wprowadzają pewną porcję dynamiki  oraz adrenaliny. W tym przypadku rzadko kiedy angażujemy gości osobiście. Skupiamy się głównie na zwróceniu ich uwagi na przygotowane przez nas show.  W chwili obecnej w Polsce do dyspozycji mamy zacne grono ludzi oraz zespołów realizujących pokazy na światowym poziomie. Polscy kaskaderzy potwierdzili swoje umiejętności w trakcie realizacji wielu hollywoodzkich i europejskich filmów akcji. Ich doświadczenie oraz umiejętności możemy podziwiać w trakcie starannie przygotowanych ewolucji. Ekstremalna jazda samochodem, motocyklem czy quadem, połączona z muzyką, oświetleniem oraz efektami dodatkowymi stworzy niesamowitą atmosferę oraz zagwarantuje sukces eventu.

Z pasji dla pasjonatów

Szczególnym rodzajem eventów motoryzacyjnych są wydarzenia typu moto show. Odbywają się one praktycznie w każdym regionie naszego kraju. Zazwyczaj mają formułę targowo – wystawienniczą połączoną z rozbudowaną strefą pokazów oraz zlotem samochodowym. Moto show w swej idei ma zaprezentować ciekawostki oraz trendy w motoryzacji. Bogata oferta powoduje, że każdego roku eventy te odwiedzają tysiące osób. W trakcie imprezy odbywają się różnego rodzaju wydarzenia towarzyszące. Jednym z najpopularniejszych jest projekt wrak race – wyścig wraków. Wystarczy spełnić podstawowe kryteria aby stanąć na linii startu. Łatwość z jaką możemy stać się na chwilę kierowcą wyścigowym stanowi główne źródło sukcesu przedsięwzięcia. Wielu kierowców marzy o sportowej karierze. Dzięki otwartym dyscyplinom takim jak wrak race, drift czy wyścigi na ¼ mili jest to możliwe. Zawody są bardzo widowiskowe i przyciągają liczne grono fanów. Dzięki ofercie moto show i eventów pokrewnych kierowcy żądni adrenaliny mają możliwość realizacji swoich pasji w miejscu bezpiecznym i odpowiednio przystosowanym.

Eventy motoryzacyjne charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością. Dział ten stale się rozwija i co jakiś czas zaskakuje nas nowymi rozwiązaniami. Ciekawostką sezonu 2016 była np. samochodowa gra w kręgle. Nadmuchiwane kręgle miały 3 metry wysokości. Zadaniem uczestników zabawy było ich rozbicie w maksymalnie dwóch próbach. Jedyną trudnością było to, że zamiast kuli do kręgli używaliśmy małego samochodu. Jak widać pomysłów nie brakuje. Najważniejsze abyśmy w motoryzacyjnej euforii nie zapomnieli o najważniejszym. Organizując wydarzenie motoryzacyjne, w którym nasi goście biorą stały czynny udział najważniejsze jest ich bezpieczeństwo. Zadbajmy o to aby symulatory posiadały atesty, trasy offroadowe dostarczały sporą dawkę bezpiecznej adrenaliny a ekstremalna jazda po torze była stale kontrolowana przez doświadczonego instruktora. Motoryzacja jest piękna i zapewne dostarczy wielu pozytywnych doświadczeń naszym Klientom. Kreatywne połączenie motoryzacyjnych emocji, rywalizacji oraz walorów edukacyjnych jeszcze przez długi czas będzie stawiało eventy motoryzacyjne w gronie top najchętniej realizowanych wydarzeń.