Organizacja safety day – czyli szczególny rodzaj eventu.

Jak zorganizować fajny piknik rodzinny?
Jak zorganizować fajny piknik rodzinny?
9 lutego 2017
Event motoryzacyjny czyli realizacja nie tylko motoryzacyjnych marzeń
Event motoryzacyjny czyli realizacja nie tylko motoryzacyjnych marzeń
14 marca 2017

Organizacja safety day – czyli szczególny rodzaj eventu.

Safety day
Gwałtowny rozwój przemysłu, automatyka, ciągły pośpiech, nowe wyzwania, cele, rotacja pracowników, dostawy, awarie, wypadki … STOP. Tym dosyć szybkim wstępem rozpoczynamy artykuł, który wyjaśni wam specyfikę niekonwencjonalnych projektów bezpieczeństwa w firmach.
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że wypadek w pracy jest największą tragedią dla przedsiębiorstwa. Poszkodowany pracownik, przestój linii produkcyjnej, straty i ogólnie kiepska atmosfera udzielająca się wszystkim. Nie są to warunki dla fajnej i wydajnej pracy, od której zależy przyszłość firmy. Każde przedsiębiorstwo, nawet to najmniejsze ma opracowaną politykę BHP, procedury, system szkoleń, zabezpieczenia, systemy doskonalenia i wiele innych pożytecznych rozwiązań. Pomimo wielu zabiegów brakowało pewnego elementu spajającego. Łączącego w sobie wszystkie dostępne techniki, wykorzystującego niekonwencjonalne urządzenia, prezentującego wiedzę z różnych dziedzin w niespotykany do tej pory sposób. W ten sposób powstałą idea dnia bezpieczeństwa (safety day). Początkowo ograniczona do kilku korporacji rozprzestrzeniła się w całym świecie biznesu i nie tylko.

 

industrial-1636397_960_720

 

Safety day – to specjalna forma wydarzenia promującego bezpieczeństwo i higienę pracy, bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz medyczne. Bardzo ważnym elementem safety day jest promocja aktywnego stylu życia oraz zdrowego odżywiania.
Powyższa definicja wskazuje bardzo wyraźnie, że safety day bardzo mocno wychodzi poza tematy ściśle związane z wykonywaną pracą. I jest to główna różnica w stosunku do instruktażu i typowego szkolenia BHP. Zakres szkoleń jest tak obszerny, że po prostu brakuje czasu na inne tematy. Safety day oferuje również niekonwencjonalną formę przekazu. Standardem jest gra, konkurs czy pokaz. Wszystkie te elementy powodują, że z roku na rok przybywa firm, które decydują się na organizację takiego przedsięwzięcia.
W kolejnym artykule opiszemy przykłady realizacji Safety day.